Panasonic Electric Works AXN426C430S
AXN426C430S picture photo
Mfg. Part Number
AXN426C430S
Brief Description
CONN HEADER .8MM 26POS SMD
Datasheet Download
AXN426C430S.pdf
Availability of AXN426C430S
QUANTITY
AXN426C430S Order Process
Ship out your order
Specifications of AXN426C430S
Internal Part NumberEIS-AXN426C430S
How to Read Date Codes
Featured ProductTough Contact Connector Series
Hot New Technologies
PCN Obsolescence/ EOLP8 Series 17/Jan/2014
Standard Package30
SeriesP8
PackagingTube
Connector TypeHeader, Outer Shroud Contacts
Number of Positions26
Pitch0.031" (0.80mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights4mm, 4.5mm, 7mm
Height Above Board0.146" (3.70mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXN426C430S
Related LinksAXN42, AXN426C430S Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXN426C430S Details Description
Related parts for AXN426C430S
TVS DIODE 15.3VWM 25.2VC SMC datasheet.pdf
IC FILTER BANDPASS PROG 28-SOIC datasheet.pdf
FILTER MULTI-STAGE PERFORM 12A datasheet.pdf
IC DAC 12BIT OCTAL VOUT 14-DFN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
28AWG SFP+CABLE ASSY datasheet.pdf
DIODE ZENER 100V 1W DO213AB datasheet.pdf
TVS DIODE 6VWM 9.5VC DO-214AC datasheet.pdf
CAP CER 1.9PF 200V NP0 0805 datasheet.pdf
CAP FILM 430PF 5% 630VDC AXIAL datasheet.pdf