Panasonic Electric Works AXT100164
AXT100164 picture photo
Mfg. Part Number
AXT100164
Brief Description
CONN SOCKET .35MM 100POS SMD
Datasheet Download
AXT100164.pdf
Availability of AXT100164
QUANTITY
AXT100164 Order Process
Ship out your order
Specifications of AXT100164
Internal Part NumberEIS-AXT100164
How to Read Date Codes
Standard Package1,000
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular - Board to Board Connectors - Arrays, Edge Type, Mezzanine
SeriesP35S
PackagingTape & Reel (TR)
Connector TypeSocket, Center Strip Contacts
Number of Positions100
Pitch0.014" (0.35mm)
Contact Finish Thickness-
Mated Stacking Heights1.5mm
Height Above Board0.057" (1.45mm)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AXT100164
Related LinksAXT1, AXT100164 Datasheet, Panasonic Electric Works Distributor
AXT100164 Details Description
Related parts for AXT100164
CONN FERRULE DIN 16AWG BLACK datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS DUAL .05" SMD datasheet.pdf
IC ADC 4.5 DIGIT W/BCD 28-SSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC FIFO SYNC 512X9 15NS 32PLCC datasheet.pdf
HARDWARE CSIC-32-QFP SOCKET datasheet.pdf
RES SMD 340 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
PLUG GAUGE, HANDTOOL datasheet.pdf
ENCLOSURE datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
AC/DC WALL MNT ADPTR 3.3V 4.95W datasheet.pdf