Sullins Connector Solutions AYM12DTMN
AYM12DTMN picture photo
Mfg. Part Number
AYM12DTMN
Brief Description
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
AYM12DTMN.pdf
Availability of AYM12DTMN
QUANTITY
AYM12DTMN Order Process
Ship out your order
Specifications of AYM12DTMN
Internal Part NumberEIS-AYM12DTMN
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row12
Number of Positions24
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange Feature-
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AYM12DTMN
Related LinksAYM1, AYM12DTMN Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AYM12DTMN Details Description
Related parts for AYM12DTMN
RES SMD 1.62K OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
RES SMD 73.2 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 866 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 100W datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Free Hanging (In-Line) Solder Cup datasheet.pdf
05+05 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
IC BUS SWITCH 4BIT HS 14TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100" datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
Crystal 48.0000MHz 10ppm 12pF 60 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 4-SMD, No Lead (DFN, LCC) datasheet.pdf