Sullins Connector Solutions AYM25DTMD-S189
AYM25DTMD-S189 picture photo
Mfg. Part Number
AYM25DTMD-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
AYM25DTMD-S189.pdf
Availability of AYM25DTMD-S189
QUANTITY
AYM25DTMD-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of AYM25DTMD-S189
Internal Part NumberEIS-AYM25DTMD-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row25
Number of Positions50
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
ColorGreen
Flange FeatureFlush Mount, Top Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AYM25DTMD-S189
Related LinksAYM25DT, AYM25DTMD-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AYM25DTMD-S189 Details Description
Related parts for AYM25DTMD-S189
CONN HEADR BRKWAY .100 31POS STR datasheet.pdf
RES SMD 2.32M OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
RES SMD 1.54K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES SMD 18.7K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC PRG BCD DIV-BY-N CNTR 16TSSOP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 32POS STRGHT PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 25W datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
FIXED IND 18NH 450MA 180 MOHM datasheet.pdf
CAP FILM 220 NF 10% 310VAC AXIAL datasheet.pdf