Sullins Connector Solutions AYM40DTBH-S189
AYM40DTBH-S189 picture photo
Mfg. Part Number
AYM40DTBH-S189
Brief Description
CONN EDGECARD 80POS R/A .156 SLD
Datasheet Download
AYM40DTBH-S189.pdf
Availability of AYM40DTBH-S189
QUANTITY
AYM40DTBH-S189 Order Process
Ship out your order
Specifications of AYM40DTBH-S189
Internal Part NumberEIS-AYM40DTBH-S189
GenderFemale
Number of Positions/Bay/Row40
Number of Positions80
Card Thickness0.062" (1.57mm)
Number of Rows2
Pitch0.156" (3.96mm)
Features-
Mounting TypeThrough Hole, Right Angle
ColorGreen
Flange FeatureTop Mount Opening, Unthreaded, 0.125" (3.18mm) Dia
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AYM40DTBH-S189
Related LinksAYM40DT, AYM40DTBH-S189 Datasheet, Sullins Connector Solutions Distributor
AYM40DTBH-S189 Details Description
Related parts for AYM40DTBH-S189
SENSOR 15PSIS M12 4-20 MA datasheet.pdf
CAP PUSHBUTTON SQUARE CLEAR datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ20 21 OLIV datasheet.pdf
IC LED Driver DC DC Regulator Analog, PWM Dimming 120mA Backlight 16-TSSOP-EP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 100W datasheet.pdf
TVS DIODE 3VWM 8.7VC SOT23 datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 20POS DR LOW P datasheet.pdf
INTERFACE MODULE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 40POS .100" datasheet.pdf