Diodes Incorporated AZ23C10W-7-F
AZ23C10W-7-F picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C10W-7-F
Brief Description
DIODE ZENER ARRAY 10V SOT323
Datasheet Download
AZ23C10W-7-F.pdf
Availability of AZ23C10W-7-F
QUANTITY
AZ23C10W-7-F Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C10W-7-F
Internal Part NumberEIS-AZ23C10W-7-F
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationRoHS Cert of Compliance
PCN Design/SpecificationBond Wire 11/Nov/2011
Standard Package3,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)10V
Tolerance±5%
Power - Max200mW
Impedance (Max) (Zzt)15 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr200nA @ 7V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If900mV @ 10mA
Operating Temperature-65°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseSC-70, SOT-323
Supplier Device PackageSOT-323
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C10W-7-F
Related LinksAZ23C1, AZ23C10W-7-F Datasheet, Diodes Incorporated Distributor
AZ23C10W-7-F Details Description
Related parts for AZ23C10W-7-F
CONN EDGECARD 88POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC UART SPI COMPAT 28-SOIC datasheet.pdf
BOX PLASTIC GRAY 6.5"L X 6.72"W datasheet.pdf
CAP TANT 150UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV TRANS 6-SO 4 LEAD datasheet.pdf
RES 412K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 10K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 120NH 1.075A 130 MOHM datasheet.pdf
RES 11.706K OHM 0.6W 0.01% RAD datasheet.pdf