Vishay Semiconductor/Diodes Division AZ23C27-HE3-18
AZ23C27-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C27-HE3-18
Brief Description
DIODE ZENER 27V 300MW SOT23
Datasheet Download
AZ23C27-HE3-18.pdf
Availability of AZ23C27-HE3-18
QUANTITY
AZ23C27-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C27-HE3-18
Internal Part NumberEIS-AZ23C27-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)27V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)80 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr100nA @ 20V
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C27-HE3-18
Related LinksAZ23C27, AZ23C27-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
AZ23C27-HE3-18 Details Description
Related parts for AZ23C27-HE3-18
ANTENNA YAGI 2.4GHZ 12-ELEMENT datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X7R 0805 datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 167MHZ 165FBGA datasheet.pdf
IC FLASH 1MBIT 70NS 32TSOP datasheet.pdf
TERMINAL TEST ADAPTER datasheet.pdf
FIXED IND 3.3NH 700MA 100 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 9.1UH 290MA 900 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HOOK-UP SOLID 16AWG SLATE 1000' datasheet.pdf
RES 8.25K OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf