Vishay Semiconductor/Diodes Division AZ23C3V3-HE3-18
AZ23C3V3-HE3-18 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C3V3-HE3-18
Brief Description
DIODE ZENER 3.3V 300MW SOT23
Datasheet Download
AZ23C3V3-HE3-18.pdf
Availability of AZ23C3V3-HE3-18
QUANTITY
AZ23C3V3-HE3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C3V3-HE3-18
Internal Part NumberEIS-AZ23C3V3-HE3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.3V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C3V3-HE3-18
Related LinksAZ23C3V, AZ23C3V3-HE3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
AZ23C3V3-HE3-18 Details Description
Related parts for AZ23C3V3-HE3-18
LABEL S LAM LS6 1 X 1.25" 250/RL datasheet.pdf
RES SMD 221 OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IC COMPAR LP QUAD 14-TSSOP datasheet.pdf
RES 348K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
XFRMR LAMINATED 4.4VA THRU HOLE datasheet.pdf
TERMINAL BLK 18POS 5.08MM 45DEG datasheet.pdf
1.25 WTB WAFER ASSY 5CKT BLACK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 79POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 137OHM 0.05% 1/4W J LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
OSC XO 24.576MHZ CMOS SMD datasheet.pdf