Vishay Semiconductor/Diodes Division AZ23C3V9-G3-08
AZ23C3V9-G3-08 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C3V9-G3-08
Brief Description
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23
Datasheet Download
AZ23C3V9-G3-08.pdf
Availability of AZ23C3V9-G3-08
QUANTITY
AZ23C3V9-G3-08 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C3V9-G3-08
Internal Part NumberEIS-AZ23C3V9-G3-08
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package3,000
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)3.9V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C3V9-G3-08
Related LinksAZ23C3V, AZ23C3V9-G3-08 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
AZ23C3V9-G3-08 Details Description
Related parts for AZ23C3V9-G3-08
CHASSIS ALUM NATURAL 8"L X 16"W datasheet.pdf
RES SMD 0.68 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
TRANS PNP 150V 0.6A TO-92 datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 4POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
RES SMD 392K OHM 1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
SWABS FIBER 1.4MM 1KPC/PK datasheet.pdf
CONN PLUG 24POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TOOL HOLDER 304.8MM VHDM BACKPLN datasheet.pdf
PACKET OF PARTS FURNISHED datasheet.pdf
MOD IR RCVR 33KHZ TOP VIEW datasheet.pdf
F39-EJ0445-D datasheet.pdf
270UF 400V 35X30MM 85C 15000H datasheet.pdf