Susumu RG1608P-5230-P-T1
RG1608P-5230-P-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG1608P-5230-P-T1
Brief Description
RES SMD 523 OHM 0.02% 1/10W 0603
Datasheet Download
RG1608P-5230-P-T1.pdf
Availability of RG1608P-5230-P-T1
QUANTITY
RG1608P-5230-P-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG1608P-5230-P-T1
Internal Part NumberEIS-RG1608P-5230-P-T1
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.02%
Power (Watts)0.1W, 1/10W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case0603 (1608 Metric)
Supplier Device Package0603
Size / Dimension0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG1608P-5230-P-T1
Related LinksRG1608P-, RG1608P-5230-P-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG1608P-5230-P-T1 Details Description
Related parts for RG1608P-5230-P-T1
RES 1.1K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS WALL MT W/PINS datasheet.pdf
CONN RCPT 5POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
CONN HEADR BRKWY 20POS .100 GOLD datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3A 6DFN datasheet.pdf
RELAY TIMER datasheet.pdf
SWITCH LATCHING 4 GRAY datasheet.pdf
DSUB PIN RR RELEASE CNTCT datasheet.pdf
CONN SODIMM DDR2 datasheet.pdf
RELAY TIME DELAY datasheet.pdf
CAP FILM 2.7NF 5% 630VDC RAD datasheet.pdf