Vishay Semiconductor/Diodes Division AZ23C4V3-E3-18
AZ23C4V3-E3-18 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C4V3-E3-18
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23
Datasheet Download
AZ23C4V3-E3-18.pdf
Availability of AZ23C4V3-E3-18
QUANTITY
AZ23C4V3-E3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C4V3-E3-18
Internal Part NumberEIS-AZ23C4V3-E3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C4V3-E3-18
Related LinksAZ23C4V, AZ23C4V3-E3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
AZ23C4V3-E3-18 Details Description
Related parts for AZ23C4V3-E3-18
CONN RECEPT IDT 60POS 2MM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120PS .100 DIP SLD datasheet.pdf
RES MO 2W 1K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
IC SUPERVISOR W/RESET SOT23-5 datasheet.pdf
CONN HDR STR STACK 16POS 2MM SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 622.08MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
OSC VCXO 106.25MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP TANT 8.2UF 5% 75V AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 220NH 250MA 1.7 OHM datasheet.pdf