Omron Automation & Safety A22L-HA-24A-11M
A22L-HA-24A-11M picture photo
Mfg. Part Number
A22L-HA-24A-11M
Brief Description
SWITCH PUSH DPST 10A 110V
Datasheet Download
A22L-HA-24A-11M.pdf
Availability of A22L-HA-24A-11M
QUANTITY
A22L-HA-24A-11M Order Process
Ship out your order
Specifications of A22L-HA-24A-11M
Internal Part NumberEIS-A22L-HA-24A-11M
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLA22x,M22,A22-x Series Aug/2013
TypeStandard, Illuminated
CircuitDPST (1-NO, 1-NC)
Switch FunctionOn-Mom, Off-Mom
Current Rating10A (AC/DC)
Illumination Type, ColorLED, Blue
Illumination Voltage (Nominal)24 VAC/DC
Features-
Panel Cutout DimensionsCircular - 22.30mm Dia
Operating Temperature-20°C ~ 55°C
Mechanical Life5,000,000 Cycles
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)A22L-HA-24A-11M
Related LinksA22L-HA, A22L-HA-24A-11M Datasheet, Omron Automation & Safety Distributor
A22L-HA-24A-11M Details Description
Related parts for A22L-HA-24A-11M
Connector Receptacle 14 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
CAP CER 100PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
IC POT DGTL 128TP LN LP 14-TSSOP datasheet.pdf
IC CLK SYNTHESIZER/BUFF 24TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 270PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
CAP ALUM 27UF 20% 160V SMD datasheet.pdf
IC AUDIO AMP CLASS D datasheet.pdf
MOD OPT 1550NM EML NRZ 300PIN datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 5.6A SOT223 datasheet.pdf