Vishay Semiconductor/Diodes Division AZ23C4V3-G3-18
AZ23C4V3-G3-18 picture photo
Mfg. Part Number
AZ23C4V3-G3-18
Manufacturer
Product Category
Diodes - Zener - Arrays
Brief Description
DIODE ZENER 4.3V 300MW SOT23
Datasheet Download
AZ23C4V3-G3-18.pdf
Availability of AZ23C4V3-G3-18
QUANTITY
AZ23C4V3-G3-18 Order Process
Ship out your order
Specifications of AZ23C4V3-G3-18
Internal Part NumberEIS-AZ23C4V3-G3-18
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package10,000
Category Discrete Semiconductor Products
FamilyDiodes - Zener - Arrays
SeriesAutomotive, AEC-Q101
PackagingTape & Reel (TR)
Configuration1 Pair Common Anode
Voltage - Zener (Nom) (Vz)4.3V
Tolerance±5%
Power - Max300mW
Impedance (Max) (Zzt)95 Ohm
Current - Reverse Leakage @ Vr-
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If-
Operating Temperature-55°C ~ 150°C
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseTO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Supplier Device PackageSOT-23
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)AZ23C4V3-G3-18
Related LinksAZ23C4V, AZ23C4V3-G3-18 Datasheet, Vishay Semiconductor/Diodes Division Distributor
AZ23C4V3-G3-18 Details Description
Related parts for AZ23C4V3-G3-18
CONN EDGECARD 60POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC IGNITION CTRL ELECTR 16-SOIC datasheet.pdf
IC QUALIZER CBL/BACKPLANE 48-LLP datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
SPRING ASSOC B0750-052 datasheet.pdf
TRIMMER 200 OHM 1W LEADS datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
MODULE DIODE 400V 60A SOT-227 datasheet.pdf
15POS M P/C 370PF M3 datasheet.pdf