TE Connectivity Raychem Cable Protection B-155-11-100-18-9
B-155-11-100-18-9 picture photo
Mfg. Part Number
B-155-11-100-18-9
Brief Description
SHIELD TERMINATOR 18 AWG LEAD
Datasheet Download
B-155-11-100-18-9.pdf
Availability of B-155-11-100-18-9
QUANTITY
B-155-11-100-18-9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B-155-11-100-18-9
Internal Part NumberEIS-B-155-11-100-18-9
TypeWire to Wire
Diameter0.395" (10.0mm), 0.450" (11.5mm)
Length1.398" (35.52mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B-155-11-100-18-9
B-155-11-100-18-9 Details Description
Related parts for B-155-11-100-18-9
IC V-F CONV SYNCH MONO 5V 16CDIP datasheet.pdf
TOOL CRIMPER RG8 BNC/TNC datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 39 OHM 1206 datasheet.pdf
ID ISC.LR2000-A LONG RANGE HF datasheet.pdf
CARD EDGE 12POS DL .100X.200 BLK datasheet.pdf
CAP CER 33PF 10V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 12POS DUAL TIN SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 5POS VERT 7.62MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 50W datasheet.pdf
MOSFET N-CH 400V 4.2A TO251A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156" datasheet.pdf