JST Sales America Inc. B22B-PADSS(LF)(SN)
B22B-PADSS(LF)(SN) picture photo
Mfg. Part Number
B22B-PADSS(LF)(SN)
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
CONN HEADER 22POS 2MM TIN
Datasheet Download
B22B-PADSS(LF)(SN).pdf
Availability of B22B-PADSS(LF)(SN)
QUANTITY
B22B-PADSS(LF)(SN) Order Process
Ship out your order
Specifications of B22B-PADSS(LF)(SN)
Internal Part NumberEIS-B22B-PADSS(LF)(SN)
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package150
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesPAD
PackagingBulk
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions22
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeThrough Hole
TerminationSolder
Fastening TypeLocking Ramp
Features-
Contact FinishTin
Contact Finish Thickness-
ColorNatural
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B22B-PADSS(LF)(SN)
Related LinksB22B-PADS, B22B-PADSS(LF)(SN) Datasheet, JST Sales America Inc. Distributor
B22B-PADSS(LF)(SN) Details Description
Related parts for B22B-PADSS(LF)(SN)
CAP ALUM 4700UF 20% 200V SNAP datasheet.pdf
JUMPER-H9991TR/1852YL/H9991TR10" datasheet.pdf
IC ENCORE MCU FLASH 1K 20SSOP datasheet.pdf
IC CTRLR PWM VOLTAGE MON 20-QFN datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 4POS GOLD datasheet.pdf
MOSFET N-CH 30V 11A 8-SOIC datasheet.pdf
CONV DC/DC 20W 36-75VIN 24VOUT datasheet.pdf
CAP ALUM 8200UF 20% 450V SCREW datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X6MM XCUT T412 datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 1% 1W 1218 datasheet.pdf
CAP FILM 68NF 20% 100VDC AXIAL datasheet.pdf