EPCOS (TDK) B25834D6686K4
B25834D6686K4 picture photo
Mfg. Part Number
B25834D6686K4
Brief Description
CAP FILM 68UF 10% 900VAC SCREW
Datasheet Download
B25834D6686K4.pdf
Availability of B25834D6686K4
QUANTITY
B25834D6686K4 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25834D6686K4
Internal Part NumberEIS-B25834D6686K4
Standard Package1
PackagingBulk
Capacitance68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC900V
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension3.516" Dia (89.30mm)
Height - Seated (Max)9.764" (248.00mm)
TerminationScrew Terminals
Lead Spacing1.378" (35.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25834D6686K4
Related LinksB25834, B25834D6686K4 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25834D6686K4 Details Description
Related parts for B25834D6686K4
IC OTP 512KBIT 90NS 28SOIC datasheet.pdf
IC OPAMP CHOPPER 500KHZ 8MSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 52POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5K OHM 5% 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 50W datasheet.pdf
RES 274 OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CLIP-TAG 0 .075"-104" NYLON WHT datasheet.pdf
CONN PLUG HOUSING datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
DSUB F SCREW LOCK ASSBLY datasheet.pdf
FAN AXIAL 60X25MM 12VDC datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 43POS SKT datasheet.pdf