EPCOS (TDK) B25834K8474K9
B25834K8474K9 picture photo
Mfg. Part Number
B25834K8474K9
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 20% 1.2KVAC SCRW
Datasheet Download
B25834K8474K9.pdf
Availability of B25834K8474K9
QUANTITY
B25834K8474K9 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25834K8474K9
Internal Part NumberEIS-B25834K8474K9
Standard Package12
PackagingBulk
Capacitance0.47µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC1200V (1.2kV)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationScrew Terminals
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25834K8474K9
Related LinksB25834, B25834K8474K9 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25834K8474K9 Details Description
Related parts for B25834K8474K9
IC DSC 16BIT 132KB FLASH 64TQFP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC SRAM 36MBIT 250MHZ 165FBGA datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
GK NICU NRS PU V0 REC datasheet.pdf
Connector Socket 102 Position 0.050" (1.27mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X12.7MM XCUT datasheet.pdf
R/A HDR POWERBLADE datasheet.pdf
RES NTWRK 18 RES 22 OHM 36LBGA datasheet.pdf