EPCOS (TDK) B25835B1225K17
B25835B1225K17 picture photo
Mfg. Part Number
B25835B1225K17
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 10% 2.1KVAC RAD
Datasheet Download
B25835B1225K17.pdf
Availability of B25835B1225K17
QUANTITY
B25835B1225K17 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25835B1225K17
Internal Part NumberEIS-B25835B1225K17
Standard Package6
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB25835
PackagingBulk
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC2100V (2.1kV)
Voltage Rating - DC-
Dielectric Material-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Termination-
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25835B1225K17
Related LinksB25835B, B25835B1225K17 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25835B1225K17 Details Description
Related parts for B25835B1225K17
FUSE GLASS 6A 350VAC 140VDC 2AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 216PS R/A .050 DIP datasheet.pdf
MOSFET P-CH 12V 6A 1206-8 datasheet.pdf
CONN SPD SPRNG 14-18 AWG #6 datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 5POS 5A datasheet.pdf
RES 54.9K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN LINE SOURCE SET SCREW 1POS datasheet.pdf
GRACE INERTIA HEADER ASSY 6POS datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 7POS WALL MNT PIN datasheet.pdf