Vishay/BCcomponents S270K25SL0N63L6R
S270K25SL0N63L6R picture photo
Mfg. Part Number
S270K25SL0N63L6R
Manufacturer
Product Category
Ceramic Capacitors
Brief Description
CAP CER 27PF 1KV SL RADIAL
Datasheet Download
S270K25SL0N63L6R.pdf
Availability of S270K25SL0N63L6R
QUANTITY
S270K25SL0N63L6R Order Process
Ship out your order
Specifications of S270K25SL0N63L6R
Internal Part NumberEIS-S270K25SL0N63L6R
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyCeramic Capacitors
SeriesS
PackagingBulk
Capacitance27pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated1000V (1kV)
Temperature CoefficientSL
Mounting TypeThrough Hole
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
ApplicationsGeneral Purpose
Ratings-
Package / CaseRadial, Disc
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)-
Lead Spacing-
Features-
Lead Style-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)S270K25SL0N63L6R
Related LinksS270K25S, S270K25SL0N63L6R Datasheet, Vishay/BCcomponents Distributor
S270K25SL0N63L6R Details Description
Related parts for S270K25SL0N63L6R
RES 1.1 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
EVALUATION PLATFORM HI5805 datasheet.pdf
BOX COND WITH FOAM 4.2X3.2X0.52 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/3.3V 0.3A 10DFN datasheet.pdf
PROBE POINTED SSTEEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 50W datasheet.pdf
CABLE 4COND 10AWG BLACK datasheet.pdf
D4N-2D20 datasheet.pdf
RES SMD 3.24M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf