EPCOS (TDK) B25835T2104K7
B25835T2104K7 picture photo
Mfg. Part Number
B25835T2104K7
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 10% 3KVAC RAD
Datasheet Download
B25835T2104K7.pdf
Availability of B25835T2104K7
QUANTITY
B25835T2104K7 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25835T2104K7
Internal Part NumberEIS-B25835T2104K7
Standard Package6
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB25835
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC3000V (3kV)
Voltage Rating - DC-
Dielectric Material-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeChassis Mount
Package / CaseRadial, Can
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Termination-
Lead Spacing-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25835T2104K7
Related LinksB25835, B25835T2104K7 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25835T2104K7 Details Description
Related parts for B25835T2104K7
CONN HEADER 4POS .100" DUAL TIN datasheet.pdf
RES SMD 487 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC 1.1V SUPPLY MONITOR 8-SOIC datasheet.pdf
CONN SPADE TONG FLANGED 16-14AWG datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 5MM datasheet.pdf
CONN RCPT 39POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
11CM GND LEAD datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
CONN RCPT 61POS JAM NUT SKT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 32A datasheet.pdf