EPCOS (TDK) B25856J105K13
B25856J105K13 picture photo
Mfg. Part Number
B25856J105K13
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 1UF 10% AXIAL CAN
Datasheet Download
B25856J105K13.pdf
Availability of B25856J105K13
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B25856J105K13 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25856J105K13
Internal Part NumberEIS-B25856J105K13
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
PCN Obsolescence/ EOLB25yyy Series 14/Aug/2014
Standard Package1
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB25856
PackagingBulk
Capacitance1µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC-
Voltage Rating - DC-
Dielectric Material-
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeThreaded
Package / CaseAxial, Can
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
Termination-
Lead Spacing-
ApplicationsSnubber
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25856J105K13
Related LinksB25856, B25856J105K13 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25856J105K13 Details Description
Related parts for B25856J105K13
CONN COMPACT FLASH CARD SNAP-IN datasheet.pdf
CONN RCPT 5CONT DIN SLD LOCKRING datasheet.pdf
IC FIFO 16384X18 20NS 32PLCC datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 10POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
RES 4.81K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 14K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
OPTOISO 5KV TRANS W/BASE 6DIP datasheet.pdf
IC OSC VCXO QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 25 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
CONN HEADER 20POS datasheet.pdf