EPCOS (TDK) B25856J7305J13
B25856J7305J13 picture photo
Mfg. Part Number
B25856J7305J13
Brief Description
CAP FILM 3UF 10% AXIAL CAN
Datasheet Download
B25856J7305J13.pdf
Availability of B25856J7305J13
QUANTITY
B25856J7305J13 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25856J7305J13
Internal Part NumberEIS-B25856J7305J13
Standard Package1
PackagingBulk
Capacitance3µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeThreaded
Package / CaseAxial, Can
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25856J7305J13
Related LinksB25856J, B25856J7305J13 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25856J7305J13 Details Description
Related parts for B25856J7305J13
NPN PHOTO TRANSISTOR datasheet.pdf
LED 3MM GREEN 6"LDS PANEL MOUNT datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 800MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
VARISTOR 612V 3.5KA DISC 10MM datasheet.pdf
RES SMD 24.3KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 10POS DUAL GOLD datasheet.pdf
IC MPU MPC83XX 400MHZ 620BGA datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
OSC PROG 1.8V 1.3NS 30PPM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 19POS WALL MNT PIN datasheet.pdf