EPCOS (TDK) B25856K2104K3
B25856K2104K3 picture photo
Mfg. Part Number
B25856K2104K3
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 10% AXIAL CAN
Datasheet Download
B25856K2104K3.pdf
Availability of B25856K2104K3
QUANTITY
B25856K2104K3 Order Process
Ship out your order
Specifications of B25856K2104K3
Internal Part NumberEIS-B25856K2104K3
Standard Package5
PackagingBulk
Capacitance0.1µF
Tolerance±10%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-25°C ~ 85°C
Mounting TypeThreaded
Package / CaseAxial, Can
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B25856K2104K3
Related LinksB25856, B25856K2104K3 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B25856K2104K3 Details Description
Related parts for B25856K2104K3
IC BCD DIVIDE-BY-N CNTR 16-DIP datasheet.pdf
BINDING POST GOLD PLATED GREEN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC BUS TRANSCVR 16BIT 56BGA datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 10POS WALL MT SCKT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
C/A 62.5 OFNP MTRJ-SC DUP datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK 2POS 5MM datasheet.pdf
VARISTOR 47V 250A DISC 5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 698K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf