EPCOS (TDK) B32021A3332K
B32021A3332K picture photo
Mfg. Part Number
B32021A3332K
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 3300PF 10% 1.5KVDC RAD
Datasheet Download
B32021A3332K.pdf
Availability of B32021A3332K
QUANTITY
B32021A3332K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32021A3332K
Internal Part NumberEIS-B32021A3332K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesFilm Capacitors
Automotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32021
PackagingBulk
Capacitance3300pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC1500V (1.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.354" (9.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
FeaturesY2 Safety Rated
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32021A3332K
Related LinksB32021, B32021A3332K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32021A3332K Details Description
Related parts for B32021A3332K
IC DATA ACQ SYS 12BIT 20-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER 69POS 1MM VERT SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
EVALUATION MODULE FOR ADS6148 datasheet.pdf
CAP ALUM 39UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 1.4K OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 301 OHM 1% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
RES 9.09K OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC DAC 16BIT SRL 10UMAX datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 10PIN SLD CUP datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 12V 1500W datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG 37POS VERT SLDR datasheet.pdf