EPCOS (TDK) B32023A3104M189
B32023A3104M189 picture photo
Mfg. Part Number
B32023A3104M189
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 20% 1.5KVDC RAD
Datasheet Download
B32023A3104M189.pdf
Availability of B32023A3104M189
QUANTITY
B32023A3104M189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32023A3104M189
Internal Part NumberEIS-B32023A3104M189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package2,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32023
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.1µF
Tolerance±20%
Voltage Rating - AC300V
Voltage Rating - DC1500V (1.5kV)
Dielectric MaterialPolypropylene (PP), Metallized
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 110°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.335" W (26.50mm x 8.50mm)
Height - Seated (Max)0.650" (16.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32023A3104M189
Related LinksB32023A, B32023A3104M189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32023A3104M189 Details Description
Related parts for B32023A3104M189
IC MULTIPLEXER DUAL 8X1 28CDIP datasheet.pdf
CONN HEADR PA 13POS SIDE 2MM TIN datasheet.pdf
CONN EDGECARD 60POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 56POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC IRDA ENCODER/DECODER 8-TSSOP datasheet.pdf
CONN SMA PLUG STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
OPTOISOLTR 5KV TRANSISTOR 4-SMD datasheet.pdf
CONV DC/DC 1W 15VIN 3.3VOUT datasheet.pdf
IC USB PWR CTRLR 3.6A 10DFN datasheet.pdf
IC DSC 16BIT 128KB FLASH 121XBGA datasheet.pdf
820UF 75V 18X36 105C RAD datasheet.pdf