EPCOS (TDK) B32232A3335K
B32232A3335K picture photo
Mfg. Part Number
B32232A3335K
Brief Description
CAP FILM 3.3UF 10% 250VDC AXIAL
Datasheet Download
B32232A3335K.pdf
Availability of B32232A3335K
QUANTITY
B32232A3335K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32232A3335K
Internal Part NumberEIS-B32232A3335K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package250
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32232
PackagingBulk
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET)
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseAxial
Size / Dimension0.551" Dia x 1.260" L (14.00mm x 32.00mm)
Height - Seated (Max)-
TerminationWire Leads
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32232A3335K
Related LinksB32232, B32232A3335K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32232A3335K Details Description
Related parts for B32232A3335K
RES ARRAY 15 RES 33K OHM 16SOIC datasheet.pdf
SWITCH MAGNETIC .5A 16-25AT datasheet.pdf
JUMPER-H2728TR/C2065S/X 5" datasheet.pdf
RES SMD 237 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
RES 2.7K OHM 1/2W 2% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 50MA 850 MOHM SMD datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION 16A SPST datasheet.pdf
CONN 3.81 TTPV-3 TB100 BK datasheet.pdf
3300UF 10V 16X20MM 105C 7000H datasheet.pdf