EPCOS (TDK) B32520C3103K
B32520C3103K picture photo
Mfg. Part Number
B32520C3103K
Brief Description
CAP FILM 10000PF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
B32520C3103K.pdf
Availability of B32520C3103K
QUANTITY
B32520C3103K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32520C3103K
Internal Part NumberEIS-B32520C3103K
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Obsolescence/ EOLB32520 Series 30/May/2014
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32520
PackagingBulk
Capacitance10000pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32520C3103K
Related LinksB32520, B32520C3103K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32520C3103K Details Description
Related parts for B32520C3103K
RES SMD 909 OHM 1% 1/2W 1210 datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
CONN EDGECARD 22POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN PLUG 30POS FLAT CABLE IDC datasheet.pdf
SWITCH PUSH SPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 128KB FLASH 80QFP datasheet.pdf
1/4" DUAL HST BK 960/1 1/4" PKG datasheet.pdf
RES 40.9K OHM 1/10W .1% AXIAL datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5.3KV TRANS 4-DIP datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 1% 0.8W 2010 datasheet.pdf
MEDICAL MOBILE CART POWER KIT datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 6POS STRGHT SKT datasheet.pdf