EPCOS (TDK) B32520C6123J
B32520C6123J picture photo
Mfg. Part Number
B32520C6123J
Brief Description
CAP FILM 0.012UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32520C6123J.pdf
Availability of B32520C6123J
QUANTITY
B32520C6123J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32520C6123J
Internal Part NumberEIS-B32520C6123J
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Obsolescence/ EOLB32520 Series 30/May/2014
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package10,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32520
PackagingBulk
Capacitance0.012µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32520C6123J
Related LinksB32520, B32520C6123J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32520C6123J Details Description
Related parts for B32520C6123J
CONN HEADER 4POS STR .100 15GOLD datasheet.pdf
FIXED IND 36NH SMD datasheet.pdf
IC 2-BIT BI-DIR V-LVL XLATR SM8 datasheet.pdf
IC REG CTRLR BUCK PWM VM 20-QSOP datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 16"L X 20"W datasheet.pdf
RES 715 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.47 OHM 5% 2W 4525 datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
MICRO 15C S 72" WHT JACKP NI datasheet.pdf
HK-UP WR MPPE 20AWG BLUE 500' datasheet.pdf
26500 41C 41#20 S RECP SS WC datasheet.pdf
2200UF 25V 18X30MM 105C 10000H datasheet.pdf