EPCOS (TDK) B32520C6222K189
B32520C6222K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32520C6222K189
Brief Description
CAP FILM 2200PF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32520C6222K189.pdf
Availability of B32520C6222K189
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
B32520C6222K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32520C6222K189
Internal Part NumberEIS-B32520C6222K189
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Obsolescence/ EOLB32520 Series 30/May/2014
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package11,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32520
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2200pF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.394" L x 0.098" W (10.00mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.295" (7.50mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32520C6222K189
Related LinksB32520C, B32520C6222K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32520C6222K189 Details Description
Related parts for B32520C6222K189
CONN HDR DUAL 50POS .100 R/A AU datasheet.pdf
IC ADC 16BIT PSEUDO-DIFF 10MSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1.2MH 290MA 2 OHM TH datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
SENSOR 75PSI 7/16-20UNF .5-4.5V datasheet.pdf
RES 12 OHM 1/2W 5% CARBON FILM datasheet.pdf
RES SMD 374 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 53POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
L37-3 SHEET 300X300X0.45MM datasheet.pdf
FERRITE CORE ER 3.2UH N27 datasheet.pdf
FIXED IND 68UH 1.08A 230 MOHM datasheet.pdf
MODULE SCR 230A MAGN-A-PAK datasheet.pdf