EPCOS (TDK) B32521C1224K289
B32521C1224K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32521C1224K289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 10% 100VDC RAD
Datasheet Download
B32521C1224K289.pdf
Availability of B32521C1224K289
QUANTITY
B32521C1224K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32521C1224K289
Internal Part NumberEIS-B32521C1224K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32521
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.22µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32521C1224K289
Related LinksB32521C, B32521C1224K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32521C1224K289 Details Description
Related parts for B32521C1224K289
CONN EDGECARD 86POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CONN FFC/FPC RCPT HSG 11POS 2.54 datasheet.pdf
CAP TACTILE SQUARE datasheet.pdf
SENSOR I/O CONNECTOR datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 100W datasheet.pdf
CONN PLUG 16POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
IC OSC VCXO 187.5MHZ 6-CLCC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 2.5V X7S 0204 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
RES 910 OHM 1/4W .05% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 110PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf