EPCOS (TDK) B32521C6223J189
B32521C6223J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32521C6223J189
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32521C6223J189.pdf
Availability of B32521C6223J189
QUANTITY
B32521C6223J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32521C6223J189
Internal Part NumberEIS-B32521C6223J189
Standard Package6,800
SeriesB32521
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32521C6223J189
Related LinksB32521C, B32521C6223J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32521C6223J189 Details Description
Related parts for B32521C6223J189
RES SMD 82.5K OHM 1% 3/4W 1812 datasheet.pdf
IC FIFO 262X20 2.5V 10NS 208BGA datasheet.pdf
IC PWR DIST SWITCH ADJ SOT23-6 datasheet.pdf
CONN HEADER 68POS 1MM VERT GOLD datasheet.pdf
CONN PLUG 32POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6200K 2SMD datasheet.pdf
CONN HSNG RCPT IN-LINE 16POS SKT datasheet.pdf
VARISTOR 670V 10KA DISC 20MM datasheet.pdf