EPCOS (TDK) B32521C684K189
B32521C684K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32521C684K189
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.68UF 10% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32521C684K189.pdf
Availability of B32521C684K189
QUANTITY
B32521C684K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32521C684K189
Internal Part NumberEIS-B32521C684K189
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package6,800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32521
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.68µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.157" W (13.00mm x 4.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32521C684K189
Related LinksB32521C, B32521C684K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32521C684K189 Details Description
Related parts for B32521C684K189
IC OPAMP GP 50KHZ RRO 8SOIC datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN/PNP SOT363 datasheet.pdf
CONN RCPT 19POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
1X1 SFP LT PIPE CVR ASYBACK-TOP datasheet.pdf
CONN RACK/PANEL 9POS 5A datasheet.pdf
IC REG LDO 2.6V 0.3A TSOT23-6 datasheet.pdf
CONN R/A SHELL SMD DL KEY 50POS datasheet.pdf
RES 2K OHM 1/4W .25% AXIAL datasheet.pdf
FUSE AUTO 1A 32VAC/VDC 5PK CARD datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 6POS WALL MNT SKT datasheet.pdf