EPCOS (TDK) B32521D8223K
B32521D8223K picture photo
Mfg. Part Number
B32521D8223K
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 630VDC RAD
Datasheet Download
B32521D8223K.pdf
Availability of B32521D8223K
QUANTITY
B32521D8223K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32521D8223K
Internal Part NumberEIS-B32521D8223K
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package4,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32521
PackagingBulk
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32521D8223K
Related LinksB32521, B32521D8223K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32521D8223K Details Description
Related parts for B32521D8223K
CABLE BNC MALE/FMALE RG58C/U 36" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
BLUETOOTH/GPS DEMO BD 14X4X1.3MM datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 64KB FLASH 100LQFP datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
RES 23.2 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
IDC SOCKET 0.050 12 POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125" datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X5.84MM T766 datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 1000W datasheet.pdf
MOLDED PARTS datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf