EPCOS (TDK) B32521E6104J289
B32521E6104J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32521E6104J289
Brief Description
CAP FILM 0.1UF 5% 400VDC RADIAL
Datasheet Download
B32521E6104J289.pdf
Availability of B32521E6104J289
QUANTITY
B32521E6104J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32521E6104J289
Internal Part NumberEIS-B32521E6104J289
Standard Package3,320
SeriesB32521
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.1µF
Tolerance±5%
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.512" L x 0.197" W (13.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.394" (10.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32521E6104J289
Related LinksB32521E, B32521E6104J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32521E6104J289 Details Description
Related parts for B32521E6104J289
IC FLASH 32MBIT 100NS 48UBGA datasheet.pdf
IC DGTL POT DUAL 2.5K 10-MSOP datasheet.pdf
RES SMD 226K OHM 0.25% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V/2.9V 0.3A 6TMLF datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V Z5U RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 264W datasheet.pdf
RES SMD 75 OHM 0.05% 1/10W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X12MM XCUT datasheet.pdf
CONN PLUG W/SOCKETS datasheet.pdf
DIODE ZENER 12V 1W PMDU datasheet.pdf
CAP FILM 25UF 5% 275VAC datasheet.pdf