EPCOS (TDK) B32522C1155J
B32522C1155J picture photo
Mfg. Part Number
B32522C1155J
Brief Description
CAP FILM 1.5UF 5% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
B32522C1155J.pdf
Availability of B32522C1155J
QUANTITY
B32522C1155J Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522C1155J
Internal Part NumberEIS-B32522C1155J
Standard Package1,000
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingBulk
Capacitance1.5µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.236" W (18.00mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.433" (11.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522C1155J
Related LinksB32522, B32522C1155J Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522C1155J Details Description
Related parts for B32522C1155J
SCR INVERTER 1200V 85A TO-94 datasheet.pdf
CONN HDR BRKWAY .100 50POS VERT datasheet.pdf
IC LEVEL SHIFT 1-WIRE 16-SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
IC FPGA 72 I/O 84PLCC datasheet.pdf
RES 330 OHM 7W 0.1% WW AXIAL datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 49.4V 500W datasheet.pdf
FIXED IND 160NH 1.105A 120 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 130POS .100" datasheet.pdf
MOSFET P-CH 20V 3.2A SOT23 datasheet.pdf