EPCOS (TDK) B32522C3224J189
B32522C3224J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32522C3224J189
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 250VDC RADIAL
Datasheet Download
B32522C3224J189.pdf
Availability of B32522C3224J189
QUANTITY
B32522C3224J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522C3224J189
Internal Part NumberEIS-B32522C3224J189
Standard Package5,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.709" L x 0.197" W (18.00mm x 5.00mm)
Height - Seated (Max)0.413" (10.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522C3224J189
Related LinksB32522C, B32522C3224J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522C3224J189 Details Description
Related parts for B32522C3224J189
MOSFET N-CH 40V 170A D2PAK datasheet.pdf
INDUCT ARRAY 2 COIL 68.89UH SMD datasheet.pdf
CARDEDGE 130POS DUAL .100 GREEN datasheet.pdf
IC MONITOR DUAL SUPPLY PREC 8DFN datasheet.pdf
CONN RCPT 21POS BOX MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 100W datasheet.pdf
BIG CHIP LED HB MODULE WHITE datasheet.pdf
CONN PNL MNT RCPT 6SKT CRIMP datasheet.pdf
COLLET NUT FOR FFM.2B. datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC OSC VCXO 480MHZ 6-CLCC datasheet.pdf