EPCOS (TDK) B32522C6473K189
B32522C6473K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32522C6473K189
Brief Description
CAP FILM 0.047UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32522C6473K189.pdf
Availability of B32522C6473K189
QUANTITY
B32522C6473K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522C6473K189
Internal Part NumberEIS-B32522C6473K189
Standard Package5,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.047µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522C6473K189
Related LinksB32522C, B32522C6473K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522C6473K189 Details Description
Related parts for B32522C6473K189
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 12V 6W datasheet.pdf
RES SMD 1.07K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
FIXED IND 12UH 5.1A 19 MOHM TH datasheet.pdf
DUBOX datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X35MM R-TAB T412 datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X25MM L-TAB T412 datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
RES 309K OHM 0.6W 0.5% AXIAL datasheet.pdf