EPCOS (TDK) B32522C6474K289
B32522C6474K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32522C6474K289
Brief Description
CAP FILM 0.47UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32522C6474K289.pdf
Availability of B32522C6474K289
QUANTITY
B32522C6474K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522C6474K289
Internal Part NumberEIS-B32522C6474K289
Standard Package2,560
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.47µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522C6474K289
Related LinksB32522C, B32522C6474K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522C6474K289 Details Description
Related parts for B32522C6474K289
IC DRIVER MONOLITHIC TO-220-11 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 24KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONN RCPT 128POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
FILTER datasheet.pdf
RES 121 OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
4P 6C 2W VERT XCHD RIGHT WK datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 256KB FLASH 113BGA datasheet.pdf
05 MODII HDR SRST UNSHRD STKG datasheet.pdf
TOOLING datasheet.pdf
SOLDER SHIELD TERM 24 AWG LEAD datasheet.pdf
CONN HDR 0.5MM 20POS SMD datasheet.pdf