EPCOS (TDK) B32522Q8224J289
B32522Q8224J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32522Q8224J289
Brief Description
CAP FILM 0.22UF 5% 630VDC RADIAL
Datasheet Download
B32522Q8224J289.pdf
Availability of B32522Q8224J289
QUANTITY
B32522Q8224J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32522Q8224J289
Internal Part NumberEIS-B32522Q8224J289
Standard Package2,560
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32522
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.22µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC630V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.591" (15.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32522Q8224J289
Related LinksB32522Q, B32522Q8224J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32522Q8224J289 Details Description
Related parts for B32522Q8224J289
CAP ALUM 4300UF 35V SCREW datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 19.2VC LLP753B datasheet.pdf
IC CLOCK GEN FIELD PRG 8-TSSOP datasheet.pdf
Crystal 8.1920MHz 30ppm 18pF 60 Ohm -40°C - 85°C Through Hole HC49/US datasheet.pdf
SHEET PLYMR RES 12.7X76.2MM 5/PK datasheet.pdf
RES 102K OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CABLE MOD COIL 3COND BLACK 20' datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 15 Position Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 0.6W 1% AXIAL datasheet.pdf
DIODE ZENER 47V 350MW SOT23 datasheet.pdf
560UF 250V 30X30MM 85C 5000H datasheet.pdf