EPCOS (TDK) B32523Q1225K189
B32523Q1225K189 picture photo
Mfg. Part Number
B32523Q1225K189
Brief Description
CAP FILM 2.2UF 10% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
B32523Q1225K189.pdf
Availability of B32523Q1225K189
QUANTITY
B32523Q1225K189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32523Q1225K189
Internal Part NumberEIS-B32523Q1225K189
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package2,800
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32523
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance2.2µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32523Q1225K189
Related LinksB32523Q, B32523Q1225K189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32523Q1225K189 Details Description
Related parts for B32523Q1225K189
REGULATOR 9V 1.25A 3PSIP HRZ SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS STR 7.62MM datasheet.pdf
RND STANDOFF 6-32 PHENOLIC 1/4" datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 50V 1111 datasheet.pdf
CLIP FOR SC CONNECTORS datasheet.pdf
Crystal 24.0000MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 18.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 100W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
CONN PLUG 11POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf