EPCOS (TDK) B32523Q335K
B32523Q335K picture photo
Mfg. Part Number
B32523Q335K
Brief Description
CAP FILM 3.3UF 10% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32523Q335K.pdf
Availability of B32523Q335K
QUANTITY
B32523Q335K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32523Q335K
Internal Part NumberEIS-B32523Q335K
Standard Package2,880
PackagingBulk
Capacitance3.3µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension-
Height - Seated (Max)-
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32523Q335K
Related LinksB3252, B32523Q335K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32523Q335K Details Description
Related parts for B32523Q335K
CAP ALUM 220UF 20% 6.3V SMD datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONN HOLDER 22POS PLUG PANEL MNT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 14SO datasheet.pdf
FUSE AUTO 7.5A 125VDC BLADE MINI datasheet.pdf
IC DRIVER TFT-LCD HV 16TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 200V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CAP TANT 1.5UF 10% 20V AXIAL datasheet.pdf
CONN MALE M12 4POS RA PCB datasheet.pdf
PROTECTIVE COVER, 2.5MM, BLACK datasheet.pdf