EPCOS (TDK) B32523Q6334K289
B32523Q6334K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32523Q6334K289
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 10% 400VDC RAD
Datasheet Download
B32523Q6334K289.pdf
Availability of B32523Q6334K289
QUANTITY
B32523Q6334K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32523Q6334K289
Internal Part NumberEIS-B32523Q6334K289
Standard Package2,720
SeriesB32523
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC200V
Voltage Rating - DC400V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension1.043" L x 0.236" W (26.50mm x 6.00mm)
Height - Seated (Max)0.591" (15.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.886" (22.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32523Q6334K289
Related LinksB32523Q, B32523Q6334K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32523Q6334K289 Details Description
Related parts for B32523Q6334K289
CONN RCPT 53POS BOX MNT W/PINS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 7.5V 75W datasheet.pdf
CAP POLYMER 220UF 20% 4V SMD datasheet.pdf
CABLE 16POS .100 JUMPER 3.5 INCH datasheet.pdf