EPCOS (TDK) B32529C1152J189
B32529C1152J189 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C1152J189
Brief Description
CAP FILM 1500PF 5% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C1152J189.pdf
Availability of B32529C1152J189
QUANTITY
B32529C1152J189 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C1152J189
Internal Part NumberEIS-B32529C1152J189
PCN PackagingB32529 Series Box Length 31/Aug/2012
MKT B32529 Box Size 31/Aug/2012
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package11,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance1500pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C1152J189
Related LinksB32529C, B32529C1152J189 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C1152J189 Details Description
Related parts for B32529C1152J189
IC MULTIPLEXER 8X1 20PLCC datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 12POS SKT datasheet.pdf
CAP ALUM 3.3UF 20% 400V RADIAL datasheet.pdf
SPCL 2-PART PVC RAMP 3 UM-4860 datasheet.pdf
CAP CER 4.3PF 1KV NP0 1111 datasheet.pdf
308FXE2-N-ST-40 (N-VIEW) datasheet.pdf
CAP CER 5.5PF 25V NP0 01005 datasheet.pdf
TVS DIODE 54VWM 87.1VC datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf