EPCOS (TDK) B32529C1472J289
B32529C1472J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C1472J289
Brief Description
CAP FILM 4700PF 5% 100VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C1472J289.pdf
Availability of B32529C1472J289
QUANTITY
B32529C1472J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C1472J289
Internal Part NumberEIS-B32529C1472J289
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package3,200
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC63V
Voltage Rating - DC100V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C1472J289
Related LinksB32529C, B32529C1472J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C1472J289 Details Description
Related parts for B32529C1472J289
RES 2.7K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
JUMPER-H1504TR/A3049L/X 5" datasheet.pdf
FIXED IND 56NH 360MA 300 MOHM datasheet.pdf
IC DUAL INVERTER GATE SOT23-6 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100 EYELET datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 SQ WW datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 75W 15V OUTPUT datasheet.pdf
CAP CER 4700PF 50V NP0 1210 datasheet.pdf
SENSOR CURRENT XFMR 70A AC datasheet.pdf
FACEPLATE SNGL GANG 6PORT WHITE datasheet.pdf
DIODE ZENER 27V 300MW SOT23 datasheet.pdf
10UF 35V 5,0X5,0X5,3MM 105C 2000 datasheet.pdf