EPCOS (TDK) B32529C3223J289
B32529C3223J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C3223J289
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 5% 250VDC RAD
Datasheet Download
B32529C3223J289.pdf
Availability of B32529C3223J289
QUANTITY
B32529C3223J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C3223J289
Internal Part NumberEIS-B32529C3223J289
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package3,200
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C3223J289
Related LinksB32529C, B32529C3223J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C3223J289 Details Description
Related parts for B32529C3223J289
SWITCH PUSH SPST-NO 3A 120V datasheet.pdf
CONN RECEPT 5POS 26AAWG MTA156 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 120V datasheet.pdf
IC VREF SERIES 2.048V SOT23-3 datasheet.pdf
RES SMD 150 OHM 5% 1W 2615 datasheet.pdf
CONN HEADER 6POS SMD R/A TIN NAT datasheet.pdf
CONN RCPT 7POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
CONN PLUG 61POS INLINE RA SKT datasheet.pdf
MINITEK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 29 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf