EPCOS (TDK) B32529C3223K289
B32529C3223K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C3223K289
Manufacturer
Product Category
Film Capacitors
Brief Description
CAP FILM 0.022UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
B32529C3223K289.pdf
Availability of B32529C3223K289
QUANTITY
B32529C3223K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C3223K289
Internal Part NumberEIS-B32529C3223K289
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesAutomotive Industry Capacitors
Featured ProductFilm Capacitors
PCN Design/SpecificationB32(5679)B333 Series 02/May/2014
PCN PackagingB32529 Series Box Length 31/Aug/2012
MKT B32529 Box Size 31/Aug/2012
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package3,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.022µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationsEMI, RFI Suppression
Features-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C3223K289
Related LinksB32529C, B32529C3223K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C3223K289 Details Description
Related parts for B32529C3223K289
RES SMD 2.7K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
SENSOR 15PSI 7/16-20UNF 4-20MA datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 14"L X 13"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 150W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
RES 47 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 120POS .100" datasheet.pdf