EPCOS (TDK) B32529C332J289
B32529C332J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C332J289
Brief Description
CAP FILM 3300PF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C332J289.pdf
Availability of B32529C332J289
QUANTITY
B32529C332J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C332J289
Internal Part NumberEIS-B32529C332J289
PCN PackagingMKT B32529 Box Size 31/Aug/2012
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package3,200
Category Capacitors
FamilyFilm Capacitors
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance3300pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.283" L x 0.098" W (7.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C332J289
Related LinksB32529C, B32529C332J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C332J289 Details Description
Related parts for B32529C332J289
RES ARRAY 4 RES 33K OHM 8SIP datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 100KHZ 8DIP datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SOT23-3 datasheet.pdf
CONV DC/DC 15W 9-18VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
INCIDATOR INCAND WHITE PANEL MNT datasheet.pdf
RES 90.9K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 5POS PIN datasheet.pdf
WINCE RT OLDTONEW UPGRD (300) datasheet.pdf
CONN RCPT 48POS BOX MNT W/SKTS datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/PINS datasheet.pdf
DIODE ZENER 43V 2W DO214AC datasheet.pdf