EPCOS (TDK) B32529C3334K
B32529C3334K picture photo
Mfg. Part Number
B32529C3334K
Brief Description
CAP FILM 0.33UF 10% 250VDC RAD
Datasheet Download
B32529C3334K.pdf
Availability of B32529C3334K
QUANTITY
B32529C3334K Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C3334K
Internal Part NumberEIS-B32529C3334K
PCN PackagingMKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package4,000
SeriesB32529
PackagingBulk
Capacitance0.33µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC160V
Voltage Rating - DC250V
Dielectric MaterialPolyester
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.307" L x 0.307" W (7.80mm x 7.80mm)
Height - Seated (Max)0.512" (13.00mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C3334K
Related LinksB32529, B32529C3334K Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C3334K Details Description
Related parts for B32529C3334K
RES 475K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER 110POS TYPE A VERT datasheet.pdf
IC MULTIPLEXER 8X1 16SOIC datasheet.pdf
IC SRAM 4MBIT 10NS 48CABGA datasheet.pdf
RES SMD 213 OHM 0.1% 0.15W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 50W datasheet.pdf
CONN CIC TOP 5POS 1.00MM R/A datasheet.pdf
DIODE ZENER 33V 500MW DO213AB datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 2 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf