EPCOS (TDK) B32529C333K289
B32529C333K289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C333K289
Brief Description
CAP FILM 0.033UF 10% 63VDC RAD
Datasheet Download
B32529C333K289.pdf
Availability of B32529C333K289
QUANTITY
B32529C333K289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C333K289
Internal Part NumberEIS-B32529C333K289
PCN PackagingB32529 Series Box Length 31/Aug/2012
MKT B32529 Box Size 31/Aug/2012
MKT, MKP Type Laser Marking 26/Apr/2013
Standard Package3,200
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance0.033µF
Tolerance±10%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Mounting TypeThrough Hole
Package / CaseRadial
Size / Dimension0.287" L x 0.098" W (7.30mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max)0.256" (6.50mm)
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C333K289
Related LinksB32529C, B32529C333K289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C333K289 Details Description
Related parts for B32529C333K289
XFRMR TOROIDAL 50VA CHAS MOUNT datasheet.pdf
FIXED IND 220UH 600MA 1.17 OHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS .100 EYELET datasheet.pdf
IC HOT-SWAP CNTRLR 12V 10-UMAX datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 24KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
CONN RECEPT 32 POS .4MM BTB datasheet.pdf
CONV DC/DC 2W 15VIN 09VOUT datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/4W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
CAP CER 1UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
RES SMD 470 OHM 2% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MODULE POWER 12VDC-30VDC 10A datasheet.pdf