EPCOS (TDK) B32529C562J289
B32529C562J289 picture photo
Mfg. Part Number
B32529C562J289
Brief Description
CAP FILM 5600PF 5% 63VDC RADIAL
Datasheet Download
B32529C562J289.pdf
Availability of B32529C562J289
QUANTITY
B32529C562J289 Order Process
Ship out your order
Specifications of B32529C562J289
Internal Part NumberEIS-B32529C562J289
Standard Package3,200
SeriesB32529
PackagingTape & Box (TB)
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
Voltage Rating - AC40V
Voltage Rating - DC63V
Dielectric MaterialPolyester, Polyethylene Terephthalate (PET) - Stacked
ESR (Equivalent Series Resistance)-
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
TerminationPC Pins
Lead Spacing0.197" (5.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)B32529C562J289
Related LinksB32529C, B32529C562J289 Datasheet, EPCOS (TDK) Distributor
B32529C562J289 Details Description
Related parts for B32529C562J289
RES SMD 3.24KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CARD MARKER WIRE SOLID LETTER B datasheet.pdf
CONN EDGECARD 36POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 649K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
IC CLK SRC VCXO/SET-TOP 28-QSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 99W datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET ZIF 44POS TIN datasheet.pdf